Brno – Mikulov – Brno • Visegrad 4 Bicycle Race • Grand Prix Czech Republic

odstartuje v neděli 11. října z velodromu a naváže tak na slovenský závod série V4 ze soboty 10. října, když předchozí závody série Visegrad 4, které se měly jet v Maďarsku a Polsku, se z důvodu „COVID-19“ neuskutečnily.

Záštitu nad akcí převzala primátorka města Brna JUDr. Markéta Vaňková, hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek a ředitel Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje brig. gen. Ing. Leoš Tržil.

I když ani současná situace kolem šíření koronaviru pořadatelům hromadných akcí příliš nepřeje, dělají organizátoři maximum, aby se prestižní závod pod hlavičkou Mezinárodní cyklistické unie (UCI) uskutečnil a diváci se tak mohli těšit na kvalitní obsazení a účast špičkových sportovců, protože zájem mezi jednotlivými týmy je velký. Poslední závod z letošní série V4 se tak řadí k nejvýznamnějším jednorázovým cyklistickým akcím v České republice.

Start proběhne na brněnském velodromu v neděli 11. října ve 12:30 hod. a účastníci se vydají na trať dlouhou cca 190 km do Mikulova a zpět, předpokládaný dojezd do cíle, který bude v prostorách nádvoří hradu Špilberk je 17:00 hod.

Pro diváky je zajištěno občerstvení i doprovodný program.

plakátek zde

mapka trasy zde

Comments are closed.

Top