Brno – Mikulov – Brno • Visegrad 4 Bicycle Race • Grand Prix Czech Republic

Závod Visegrad 4 Bicycle Race GP Czech Republic, který se měl uskutečnit dne 11. 10. 2020 na trase z Brna do Mikulova a zpět se, bohužel, vinou nepříznivých okolností týkající se nouzového stavu a epidemiologické situace v ČR odkládá na 17. 7. 2021. Více informací v samostatném článku zde.

Odstartuje v neděli 11. října z velodromu a naváže tak na slovenský závod série V4 ze soboty 10. října, když předchozí závody série Visegrad 4, které se měly jet v Maďarsku a Polsku, se z důvodu „COVID-19“ neuskutečnily.

Záštitu nad akcí převzala primátorka města Brna JUDr. Markéta Vaňková, hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek a ředitel Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje brig. gen. Ing. Leoš Tržil.

I když ani současná situace kolem šíření koronaviru pořadatelům hromadných akcí příliš nepřeje, dělají organizátoři maximum, aby se prestižní závod pod hlavičkou Mezinárodní cyklistické unie (UCI) uskutečnil a diváci se tak mohli těšit na kvalitní obsazení a účast špičkových sportovců, protože zájem mezi jednotlivými týmy je velký. Poslední závod z letošní série V4 se tak řadí k nejvýznamnějším jednorázovým cyklistickým akcím v České republice.

Start proběhne na brněnském velodromu v neděli 11. října ve 12:30 hod. a účastníci se vydají na trať dlouhou cca 190 km do Mikulova a zpět, předpokládaný dojezd do cíle, který bude v prostorách nádvoří hradu Špilberk je 17:00 hod.

Pro diváky je zajištěno občerstvení i doprovodný program.

Upozorňujeme občany Brna na dopravní omezení, a to včetně omezení linek MHD, které vzniknou v době průjezdů cyklistického pelotonu. Týká se to především doby krátce po startu (rozpětí času od 12:30 do 12:45) v ulicích Křížkovského, Pisárecká, Rybnická, Petra Křivky, Chironova, Jemelkova, Klobásova.

A následně dojezdu do cíle (rozpětí času od cca 16:45 do cca 17:40),

kdy se závodníci budou ubírat přes Žebětín, Kohoutovice a Pisárky na hrad Špilberk:
Brno – Žebětín, ulice Ostrovačická, Kohoutovická
Brno – Kohoutovice ulice Žebětínská, návrší Svobody, ul. Šárka, Antonína Procházky
Brno – Střed ulice Pisárecká, Hlinky, Lipová, Vaňkovo náměstí, ul. Tvrdého, Gorazdova, hrad Špilberk.

Omlouváme se všem, kterých se toto omezení dotkne, ale zážitek z kvalitního závodu jistě převládne.

Comments are closed.

Top