Favorit Brno – dvě mistrovské medaile z omnia!

Dvě mistrovské medaile z omnia
Cyklisté Favoritu Brno se velmi dobře prezentovali na mistrovství republiky v omniu, které se uskutečnilo o uplynulém víkendu na dráze v Praze.
Adam Křenek se stal juniorským vicemistrem republiky, Štěpán Široký skončil třetí mezi kadety. „U Adama bylo vidět, že měl skvěle načasovanou formu a předvedl parádní výkon. V kadetech máme velmi dobrou skupinu a ten tým má velkou perspektivu. Kromě Štěpána Širokého bych pochválil i Štěpána Teleckého, který skončil sedmý, ale solidně zajeli i další kluci,“ uvedl šéftrenér Favoritu František Trkal.
„Rád bych poděkoval trenérům mládeže Lukáši Petrovi a Vladimíru Lazarovi, stejně jako mechanikovi Jirkovi Lužnému. Je vidět, že systém, který jsme nastavili ve Favoritu, má smysl a nese úspěchy,“ dodal šéftrenér.
Mezi muži obsadil Jan Voneš šestou příčku. „Rozhodně nejel špatně. Zhruba před třemi týdny měl kratší tréninkový výpadek kvůli nemoci, což se určitě trochu projevilo, ale bojoval statečně a konečný výsledek je dobrý,“ zhodnotil František Trkal.
Pro Favorit šlo o vyvrcholení dráhové sezóny. Všichni závodníci budou nyní ještě pár dní trénovat, přes svátky budou mít volnější program. „Je potřeba si trochu orazit a dobít baterky,“ prozradil František Trkal.

Comments are closed.

Top