Favorit Brno – o víkendu se dařilo i nadějím Favoritu

Zahájení závodní sezóny proběhlo v Hlohovci
Dlouho očekávaný první ostrý start závodní sezóny 2019 přišel v Hlohovci. Závod jsme zařadili společně s nedělním Bítešským kritériem do finální přípravy k blížícím se Českým pohárům, přesto jsme se dočkali již několika pódiových umístění.
Veronika Jandová si připsala v sobotu v juniorkách třetí a v neděli první místo. „Chvíli mi trvá než se dostanu do tempa, takže tyto první závody ještě nejsem v optimální kondici, ale přibývajícími závodními kilometry budu na vrcholy sezóny opět dobře připravena“ hodnotila Veronika svůj první závodní víkend. V nedělním kritériu ji doprovodila na pódium i další juniorka z Favoritu Gabriela Svobodová.
V dobrém světle se ukázal kadet Štěpán Široký, který v Hlohovci dospurtoval na 5.místě jako druhý z nejlepších Čechů, o den později již vystoupal na bednu a to stříbrnou pozici při premiéře kritéria ve Velké Bíteši. „Na oba dojezdy jsem si věřil, výsledky se povedly dobré, ale pořád mi kousek chybí k vítězství“ vyslovil přání do příštích závodů.
Pódiového umístění se dočkal i Vojta Kadlec, v neděli dospurtoval pro třetí místo v kategorii juniorů, kde mu čtvrtým místem kryl záda Adam Křenek.   
V neděli se představily i budoucí naděje, v kategorii mladších žáků zvítězil Štěpán Chaloupka, následovaný Matyášem Mokrým a kompletní trio z Favoritu Brno uzavíral na bedně třetím místem Filip Richter. Mezi děvčaty se na druhé pozici umístila Alice Mikulášková.

Foto:Jan Brychta / SvětCyklistiky.cz

Comments are closed.

Top