Favorit Brno U23 – Smůla na závodech Visegrádské 4

Cyklisté Favoritu Brno se o uplynulém víkendu představili na závodech Visegrádské čtyřky v Maďarsku a na Slovensku. Nejlepším výsledkem bylo 18. místo Adama Sekaniny ze Slovenska, o lepší umístění připravila naše závodníky i smůla, hlavně u našeho nejlepšího závodníka Petra Hampla.
„V Maďarsku to byla trať šitá na míru pro Hampla, ale dvacet kilometrů před cílem došlo k hromadnému pádu, kde zůstal právě Petr. Naštěstí spadl do trávy a byl jen lehce sedřený, ale už nebyl schopen dojet do první skupiny. Michal Rotter měl zase dva kilometry před tím pádem defekt. Je to velká škoda,“ litoval šéftrenér Favoritu František Trkal. Nejlepším v závodě byl Sekanina na 28. místě.
V neděli se jel závod Visegrádské 4 na Slovensku a ani tam Favoritu štěstí zrovna nepřálo. „Když odjížděly skupiny, pokaždé jsme tam měli zastoupení. Nejdřív Hampla s Kmínkem, pak Hampla a Sekaninu. Když se to sjelo, Hampla postihl defekt a v tu chvíli se zrodil klíčový únik devíti lidí, kteří si to rozdali o vítězství,“ prozradil František Trkal. Závod vyhrál Kaňkovský z  Elkov Author, Sekanina skončil 18.
„Z pohledu výsledků to samozřejmě žádný zázrak není, ale nedá se nic dělat. I tyhle věci ke sportu patří. Hlavně pro naše mladíky byly oba závody velkou školou a těší mě, že se jich v nabité konkurenci více jak 160 cyklistů zhostili slušně,“ dodal šéftrenér Favoritu.

Comments are closed.

Top