Favorit Brno U23 – Voneš na Vysočině druhý v etapě, Hampl musel odstoupit

Jan Voneš z Favoritu Brno byl při etapovém závodě Vysočina na pódiu, když vybojoval skvělé druhé místo ve 3. etapě. Velkou smůlu měl lídr našeho týmu Petr Hampl, který musel spolu s Michalem Procházkou před poslední etapou odstoupit kvůli střevním potížím.
Hampl potvrdil pozici lídra už v první etapě, kdy byl členem silné skupiny, která přijela do cíle s náskokem a Petr obsadil 14. místo. „Chtěl jsem, aby tam s Petrem byl z našich kluků ještě někdo, ale to se nepodařilo. Karty tak byly jasně rozdány a chtěli jsme, aby Petr skončil co nejlíp,“ prozradil šéftrenér Favoritu František Trkal.
Radost mu udělal Voneš, který byl ve třetí etapě v osmičlenné čelní skupině a z té dokázal spurtovat na druhém místě. „V celkovém pořadí se nic nezměnilo a Hampl zůstal na rozhraní první a druhé desítky. Jenže do poslední etapy bohužel nemohl nastoupit kvůli střevním problémům, stejně jako Procházka. Potkalo to i řadu závodníků z jiných týmů,“ řekl František Trkal.
Nejlepším ze závodníků Favoritu v poslední etapě byl 23. Michal Rotter a v celkovém pořadí obsadil v nabité konkurenci 137 závodníků 23. místo.

Comments are closed.

Top