MČR PLZEŇ: Výsledek z říše snů pro juniory Favoritu BRNO.

Výsledek, který by si ani v nejhezčím snu nedovedl představit žádný Favoriťák se povedl juniorům Favoritu BRNO na dráhovém MČR v Plzni ve stíhacím závodě jednotlivců. ŠIROKÝ mistr, ČEKAL druhý, KOPELENT 3. Favorit BRNO prostě nikoho na bednu nepustil. “Povedený” trojlístek doplnila ještě Elen LAZAROVÁ na druhém místě mezi žákyněmi.

Na plzeňském velodromu na Petříně začalo dneska prvním dnem mistrovství republiky v dráhové cyklistice. V sezóně postižené COVIDEM-19 a s ním spojená opatření tvoří dráhové zatím disciplíny pilíř vrcholných závodů a zástupci Favoritu se rozhodně na dráze neztrácejí, naopak, jedná se již o několikátý povedený výsledek a medailové umístění zástupců Favoritu na vrcholné soutěži.

Povedený den Favoritu doplnil ještě celkově pátým místem Štěpán TELECKÝ osmým Matěj HYTYCH v kadetech a “rychlik” junior JELÍNEK na pátém místě.

Zítra bude MČR pokračovat disciplínou Scratch a Bodovacím závodem jednotlivců. V neděli následuje stíhací závod družstev. Dnešní výsledky dávají tušit, že by se nemuselo jednat o poslední mistrovské tituly pro Favorit.

MČR bylo naší prioritou už z důvodu hodnocení Středisek Vrcholového Sportu a udržení statusu tohoto střediska, které se po dlouhých letech povedlo do Brna vrátit. Věřím, že i tyto výsledky navazují na slavnou historii brněnské dráhové i silniční cyklistiky.” řekl zjevně spokojený František TRKAL.

Příprava probíhala kvalitně, kluci jsou zdraví a po vítězství v 500+1 kolo věřili, ale i mě toto pořadí pořádně překvapilo.” dodal s úsměvem taktéž spokojený Lukáš PETR.

Team FAVORIT

Comments are closed.

Top