Přelom dubna a května ve znamení etapových závodů

Týden ve znamení etapových závodů.

Závod míru Juniorů
Jedním z vrcholů sezóny je jistě závod Míru juniorů, kde reprezentoval naše barvy Vojtěch Řepa. Taktika celého reprezentačního týmu byla podřízena jedinému cíli a to pomoci svému kolegovi Karlu Vackovi dosáhnout co nejlepšího výsledku v celkové klasifikaci. Vojta byl odhodlán udělat maximum pro týmový úspěch, což se negativně odráželo na osobních výsledcích. Během závodu měl dva pády, v poslední etapě již natolik vážný, že závod nedokončil. „Už jsem v pořádku a opět trénuji. Věřím, že na příští akci budeme zase o kousek zkušenější a lépe si dokážeme pomoci“ hodnotil Vojta akci, kde kluci v tomto složení závodili poprvé.
Další naši dva zástupci Jan Voneš a Adam Křenek závodili společně s dráhovou reprezentací v Polsku. 5 etap v celkové délce přes 400 kilometrů a 176 závodníků na startu jasně vypovídá o kvalitách závodu. S kombinací silného větru a nepřízně počasí představoval závod dokonalou prověrku připravenosti našich jezdců. „Jsem rád, že jsem mohl jako prvoročák vycestovat na takhle kvalitní závod a posbírat cenné zkušenosti“ chválil si Adam Křenek, který se pohyboval uprostřed závodního pole. „Závod byl náročný a tak jsem se chtěl aspoň ukázat v průběhu etapy“ hodnotil po poslední etapě Honza.

Závod míru nejmladších
Kategorie kadetů se sešla v Jevíčku. Během tří dnů absolvovali 5 startů v celkové délce bezmála 200 kilometrů. Na startu se sešli reprezentanti z 11 států a proto nás velmi potěšil výkon Štěpána Širokého, který se blýskl ve třetí etapě 16.místem. Dalším překvapením byl Štěpán Telecký, věkem ještě starší žák, jež mohl startovat s povolením svazu a ředitele závodu. Vedl si znamenitě, zařadil se do skupiny kadetů jako by vůbec nebyl mladší a v závěrečné časovce si dojel pro celkové 49. místo, což je k jeho věku a nabité konkurenci 140 závodníků chvályhodný výsledek. Vynikající výkon podal i prvoročák Štěpán Široký, který se pohyboval kolem celkového 40 místa, ale vybral si smůlu při rozjíždění před poslední etapou, kdy měl těžký pád a etapový závod s podezřením na otřes mozku nedokončil.

Brněnský dráhový pohár č. 1

Prvního května jsme uspořádali i první závod Brněnského dráhového poháru. Vzhledem k náročnému programu starších kategorií byla hojná účast především mladších a starších žáků. Celkem se prvního závodu zúčastnilo 95 závodníků a nás může těšit, že ve sloučené kategorii mladších a starších žákyň suverénním způsobem vyhrála Anna Jaborníková ze Sportcomplecu Břeclav, nejlepší kadetkou byla Tereza Obořilová z Drahanského sportu a obě děvčata spadající pod SCM2020. Poprvé v této sezóně dal o sobě vědět i kadet Petr Vavruša, který v celkovém pořadí své kategorie obsadil čtvrtou příčku.