První České poháry úspěšně pro mládež Favoritu.

První pohárový víkend měl zastávku v Soběslavi a ve Zbraslavi u Brna.
 Sobotní kritérium vyhovovalo Štěpánu Širokému, pravidelným sběrem bodů si zajistil druhé místo, které pak doplnil pátou příčkou z nedělního silničního závodu a ihned se stal jedním z lídrů Českého poháru kadetů. „Víkend mi perfektně vyšel, první pohárový závod a hned to pro mne bylo premiérové umístění na stupních vítězů při závodě Českého poháru na silnici“, pochvaloval si Štěpán. Třešničku na dortu byl titul krajského přeborníka Jihomoravského kraje.   
Dobré výkony předvedli i junioři, zvláště v neděli Adam Křenek poodjel po půlce závodu z balíku juniorů, aby ho po pár kilometrech dojela čtveřice závodníků. Vedoucí pětka pravidelně spolupracovala a cíli z toho bylo pro Adama 4.místo. „Dnes jsem se cítil opravdu dobře, sezóna pozvolna začíná a forma snad bude stále stoupat“ zhodnotil Adam stále zlepšující se výsledky. Potěšující je, že i Adam dosáhl ve své kategorii na titul krajského přeborníka.
V kategorii juniorek jsme měli na startu tři závodnice a zejména Veronika Jandová v neděli předvedla výborný výkon a mohla se postavit na druhou příčku na stupních vítězů. I Veronika se stala krajskou přebornicí v  kategorii juniorek. „Sobotní závod mi nevyšel podle představ, ale neděle mi seděla mnohem více. Cítím, jak se každým závodem zlepšuji, což je určitě dobré pro blížící se důležité starty v sezóně.
Jedinečných výsledků dosáhla pro SCM2020 Anička Jaborníková ze Sportcomplexu Břeclav, když zvítězila jak v sobotním kriteriu, tak i v nedělním silničním závodě. Anička prokázala fantastickou formu a stala se tak jasně vedoucí závodnicí Českého pohárů kadetek. I Aničku neminul zisk titulu přebornice Jihomorvského kraje.
Celkově se nám na start postavilo 33 mládežnických závodníků z TJ Favoritu Brno a přes 50 závodníků spadajících pod SCM2020. O budoucnost Jihomoravské cyklistiky tedy máme postaráno…
Comments are closed.

Top