Široký se blýskl pátým místem

Štěpán Široký z Favoritu Brno se velmi dobře prezentoval v první části skvěle obsazeného mezinárodního závodu juniorů Grand Prix West Bohemia, když v kritériu v Plzni na Lopatárně obsadil v konkurenci 150 startujících ze 17 zemí výborné páté místo.
„O všem rozhodoval poslední spurt a páté místo v takové konkurenci je určitě hodně dobrý výsledek. Jsem rád, že byl Favorit vidět,“ řekl šéftrenér František Trkal.
 
V nedělní druhé části Grand Prix West Bohemia, silničním závodě, obsadil další junior Favoritu Štěpán Telecký 25. místo. „Čekal od sebe sám malinko víc, ale udělal nějaké chyby, ze kterých je potřeba se do dalších závodů poučit. Určitě měl na lepší výsledek, ale ani to 25. místo není v takové konkurenci špatné,“ dodal šéftrenér.
 

Tým mužů Favoritu měl v neděli startovat na závodě Polského poháru v  Sobotce, ale ten byl nakonec zrušen kvůli smrtelné nehodě jednoho z  účastníků dřívějšího hobby závodu. „Nedá se nic dělat. Závodů je málo, příští víkend nejsou pro naší kategorii někde poblíž žádné. Jedeme až za dva týdny další Český pohár v Mladé Vožici,“ prozradil František Trkal.

Foto: Jan Brychta / SvětCyklistiky.cz, Radomír Inek / radomirinek.com,  Favorit BrnoComments are closed.

Top