TJ Favorit Brno kraluje na dráze i silnici

Víkend nabitý cyklistikou proměnili závodníci TJ Favoritu Brno v  galapředstavení své síly.  Žáci startovali na mezinárodním etapovém závodě v  Lanškrouně, kde v konkurenci 154 závodníků z Česka, Slovenska, Maďarska a Polska stálo na startu 10 závodníků z Favoritu. Hned v první etapě byl aktivní Štěpán Telecký a jeho úsilí vyústilo v puntíkovaný dres pro nejlepšího vrchaře. Tím naznačil výbornou formu a v následující časovce deklasoval všechny soupeře a svíce než půl minutovým náskokem zvítězil, což znamenalo převlékání se do žlutého dresu pro vedoucího závodníka celkového pořadí. Další dvě etapy zkušeně kontroloval situaci a žluťáka si zaslouženě dovezl až do cíle. „Závody v Lanškrouně mám moc rád, vloni jsem zde získal bílý dres pro nejlepšího mladíka, letos dovážím ten nejcennější“, pochvaloval si svůj oblíbený závod Štěpán.
Junioři měli náročný dráhový program na domácím velodromu, během tří dnů absolvovali 300+1 kolo, což obnáší přes 120km bodovacího závodu. V první etapě zazářil Adam Křenek a druhým místem začal úspěšnou sérii umístění na stupních vítězů. V následujících etapách totiž začal sbírat pódiová umístění Jan Voneš a postupně se probojoval až na vedoucí pozici. „Největší domácí akci jsem moc chtěl vyhrát, děkuji klukům za podporu, jsem šťastný a těším se teď na odpočinek.“ Hodnotil kladně i po nepříjemném pádu v první etapě povedený průběh závodu.
Další želízko v ohni Vojtěcha Řepu jsme vyslali s reprezentačním výběrem na světový pohár do Švýcarska, kde se podílel na úspěšném vystoupení České juniorské reprezentace.
V SCM2020 vychováváme i budoucí špičkové závodníky, Anna Jaborníková z  oddílu Sportcomplex Břeclav zvítězila v Brně ve všech 5 etapách a tím pádem si připsala i celkové vítězství v dívčí variantě etapového závody, který souhrnně představoval 100-1 kolo.