Voneš s Kelemenem celkovými vítězi turné 4 drah, Přeborníky JmK na dráze se stali jezdci SCM2020

I poslední zastávka v Dudenhofenu se stala vítěznou pro naši reprezentační dvojici juniorů Jan Voneš (TJ Favorit Brno) a Petr Kelemen (Dukla Praha) a potvrdili roli favoritů, když zvítězili 4x ze 4 závodů. „Oba z toho máme dobrý pocit, jelo se nám dobře a cítíme, že s blížícími se vrcholy sezóny forma stoupá“ hodnotil Honza dvojici reprezentačního výběru.
Ještě před odjezdem do Německa se v Brně u příležitosti Brněnského dráhového poháru uskutečnil přebor Jihomoravského kraje v dráhové cyklistice. Tento závod nabral na prestiži i tím, že byl vybrán mezi 7 závodů zařazených do celoroční soutěže s názvem Pohár SCM2020. Na startu se sešlo téměř 90 závodníků od mladších žáků až po muže.
Žákyně ovládla Anna Jaborníková ze Sportcomplexu Břeclav. Mladším žákům dominuje dvojice Slovenských reprezentantů, které na bedně doplňuje talentovaný Kristian Vavro. To ve starších žácích je situace zcela jasná, první tři příčky ovládli závodníci Favoritu v pořadí Štěpán Telecký, Matěj Hytych a Radim Žbánek. Mezi kluky s vklínila kadetka Tereza Obořilová z  Drahanského sportu. V kategorii kadetů jde opět o česko-slovenský souboj, kdy vyhrál reprezentant Slovenska před Štěpánem Širokým z domácího oddílu. Spojenou kategorii juniorů a mužů si pohlídal Jan Voneš a celkově zvítězil před Tomášem Personem z Akademie Petera Sagana a odchovancem domácí cyklistiky Markem Dolníčkem, aktuálně oblékajícím barvy Pardus Tufa Prostějov.
Nás může těšit, že závodníci Barbora Kuncová, Kristian Vavro, Anna Jaborníková, Štěpán Telecký,  Tereza Obořilová , Štěpán Široký a Jan Voneš, kteří na závěr oblékli dres pro přeborníky Jm kraje jsou všichni závodníci SCM2020