ZMN 2020 Jevíčko – Program na 4.9.2020

Za účasti závodníků z 15 zemí Evropy startuje 4.9.2020 prologem v Jevíčku 44. ročník Závodu Míru Nejmladších. Komplexní informace o závodu naleznete ZDE.

Na start se postaví 176 závodníků (startovní listina). V průběhu pátku jsou na programu dvě etapy. Prolog na 1,6km v Jevíčku a náročná horská 82,5km dlouhá etapa se startem v Moravské Třebové a cílem v Jevíčku. Pokud plánujete návštěvu Závodu Míru Nejmladších a podpořit závodníky Favoritu a sportovního centra mládeže SCM2020, doporučujeme na páteční den několik zajímavých míst, kde se dá dobře fandit a je možné nasát neopakovatelnou atmosféru tohoto tradičního etapového závodu.

1 ETAPA Prolog: Jede se přímo ve městě Jevíčko. Tedy, zaparkujte na náměstí, dejte si kafe na zahrádce hotelu Morava a o pár set metrů dále můžete začít fandit. Start je v 10hod.

2 ETAPA “Hartínkovská“: 2. Etapa startuje v 16 hod Z Moravské Třebové, kam se peloton po ujetí cca 10km a absolvování jedné Vrchařské Prémie ještě vrátí. Slavnostní start vč. společenského programu v Moravské Třebové je vždy velkým zážitkem. Proto doporučujeme zajet se podívat do Moravské Třebové, kde uvidíte závodníky hned 2x. Peloton se potom vydá směrem na Křenov, Šnekov, Opatovice, Jevíčko, legendární Hartínkov a nově i Šubířov aby se vrátil po 82,5 do Jevíčka, kde bude na náměstí cíl. A právě z Moravské Třebové se dá zkratkou auty přesunout do Hartínkova (zde je VP), nebo Šubířova (zde je také VP), a kde zároveň budou vrcholit boje nejlepších závodníků o celkové pořadí. Na rozdíl o Třebové, kde bude peloton v plném počtu se dá čekat při průjezdu VP peloton rozdělený na malé skupinky.

Pokud vám okolnosti neumožní návštěvu krásného okolí Jevíčka a zažít neopakovatelnou atmosféru některé z etap ZMN, všechny etapy můžete sledovat na LIVE! streamu na www.roadcycling.cz.

Team FAVORIT.

ETAPA 1 – PROLOG
ETAPA 2 – Moravská Třebová -Křenov – Velké Opatovice – Jevíčko – Hartínkov- Šubířov – Jevíčko

Comments are closed.

Top