1. Široký, 2. Řepa, 3. Neuman a obrovské startovní pole. Takový je výsledek povedené novoroční jízdy 2022.

Štěpán ŠIROKÝ z Favoritu BRNO se stal vítězem novoroční jízdy 2022. Na druhém místě skončil Vojta ŘEPA ze španělského týmu KERN PHARMA a třetí místo vybojoval Dominik NEUMAN z ELKOV Kasper.

Pro Štěpána ŠIROKÉHO je to již jeho druhé vítězství na této tradiční sportovní akci, kde první místa získávali takoví závodníci jako byl Pavel BURÁŇ a další známá jména brněnské cyklistiky. Bramboru si k novoročnímu obědu přiveze novomanžel Lukáš PETR, kterému nevyšel nezvykle dlouhý únik ve stylu Ghislaina Lamberta, ale na rozdíl od zmíněného filmového hrdiny byl dostižen a o vítězství si to rozdali jeho soupeři. Nicméně po takovém výkonu mu i ta brambora nakonec bude určitě chutnat.

Novoroční jízda, tradiční vítání nového roku brněnskými přáteli cyklistiky, měla bohatou účast napříč všemi generacemi. Na startu se sešlo mnoho legend brněnské i české cyklistiky.  Trasa z centra Brna přes velodrom na Favoritu na hráz přehrady byla opět krásnou a důstojnou projížďkou, oslavou příchodu nového roku, i vzpomínkou na ty, kteří s námi již nejsou.

Medailistům gratulujeme, všem děkujeme za účast, přejeme hodně zdraví i štěstí a těšíme se na viděnou v roce 2022!