Hodnocení sezóny mládeže Favoritu Brno očima Františka Trkala: Fantastická sezóna mládeže Favoritu Brno!

V minulé sezóně nastavili závodníci mládeže Favoritu Brno svými výkony a úspěchy laťku neskutečně vysoko. Rok se sešel s rokem a podařilo se téměř nemožné. Výjimečnou sezónu 2018 povýšili v roce 2019 na fantastickou.
„Je to opravdu tak a těžko se pro to hledá adekvátní označení. Letošní sezóna prostě byla ještě lepší, úplně topová. Upřímně říkám, že z toho všichni máme obrovskou radost,“ přiznává šéftrenér Favoritu František Trkal.
„Už vloni jsme nastavili nějaký systém s jasně danou strukturou i větší provázaností jednotlivých týmů a jsem rád, že to funguje na jedničku. Máme jasně dané úkoly a chtěl bych touto cestou poděkovat všem trenérům mládeže. Tomáš Šarapatka má na starosti přípravku, Vladimír Lazar žáky, Lukáš Petr kadety s juniory a já pak tým mužů U23,“ vyjmenovává František Trkal.
„Mladí závodníci získali řadu titulů a medailí, což je skvělé, ale mě ještě víc těší ta jejich zapálenost pro cyklistiku. Je krásné vidět, jak nám roste základna, kolik dětí jezdí v dresech Favoritu. Není to tak dlouho, co nás trápil nedostatek mladých závodníků, teď ale můžeme být na svou mládežnickou líheň pyšní,“ říká šéftrenér.
Když má vyzdvihnout pár hvězd sezóny 2019 z řad mládeže Favoritu, začne u kadeta Štěpána Teleckého. „Vyhrál celkově Český pohár, je mistrem republiky v časovce, vyhrál časovku na dětské olympiádě v Jablonci, jako prvoročák skončil pátý na Závodu míru nejmladších v Jevíčku, kde byl nejlepším Čechem. Má za sebou skvělou sezónu,“ chválí František Trkal.
„To samé další kadet Štěpán Široký, který je mistrem republiky na dráze, kde získal i několik dalších medailí. Z juniorů bych rád vyzdvihl Adama Křenka, který je rovněž několikanásobným medailistou z dráhy. A nesmíme opomenout naši klíčovou závodnici Veroniku Jandovou. V polovině sezóny se dostala na stáž do centra UCI ve Švýcarsku, což je velmi dobrá vizitka. Startovala na mistrovství světa a vypadá to, že příští rok by měla v centru UCI pokračovat v kategorii žen,“ prozrazuje šéftrenér Favoritu.
„Ale jak jsem říkal, pochvalu zaslouží všichni. Je vidět, že Favorit zase žije cyklistikou, což je ta nejlepší odměna pro nás všechny,“ dodává František Trkal.

Comments are closed.

Top