VÝSLEDKY • 500 + 1 kolo: Velká cena ZEMAKO 2020

CELKOVÉ VÝSLEDKY:

Žáci mladšíŽáci staršíŽákyně a kadetkyKadeti Juniorky a ženyJuniořiMuži – Elite

Foto: Jan Brychta
Kategorie Elite
2. místo Viktor FILUTÁS – Hungary, 1. místo Filip PROKOPYSZYN – Polsko, 3. místo Nikolas PIETRULA – Team Dukla Praha
Foto: Jan Brychta
Kategorie Ženy
2. místo Karolina KARASIEWICZ – Polsko, 1. místo Daria PIKULIK – KK Ziemia Darlovska, 3. místo Petra ŠEVČÍKOVÁ – Team Dukla Praha
Foto: Jan Brychta
Kategorie Junior
2. místo Tomasz DOBRZYNSKI – Alk Stal Big Star Grudziadz, 1. místo Štěpán ŠIROKÝ – TJ Favorit Brno, 3. místo Radek VLČEK – TUFO Pardus Prostějov z.s.
Ceny vítězům předávali Ing. Roman NEJEDLÝ, ředitel společnosti ZEMAKO (vpravo) a Mgr. Lukáš PETR, ředitel závodu mládeže.

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ – po IV. etapě

Žáci mladšíŽáci staršíŽákyně a kadetkyKadetiJuniorky a ženyJuniořiMuži – Elite

PRŮBĚŽNÉ POŘADÍ – po II. etapě:

Žáci mladšíŽáci staršíŽákyně a kadetkyKadetiJuniorky a ženy

JuniořiMuži – Elite

V úterý 7. července odstartuje na velodromu v Brně – Pisárkách tradiční mezinárodní bodovací etapový závod 500 + 1 kolo. Organizátorům z Tělovýchovné jednoty Favorit Brno se na letošní 53. ročník, který se jede jako Velká cena Zemako, podařilo zajistit jedno z nejkvalitnějších obsazení v novodobých dějinách.

Po dlouhé době si na brněnské dráze zazávodí dráhový exmistr světa Alois Kaňkovský, v současnosti především vynikající silničář v hradeckém týmu Elkov – Kasper. Z této stáje přijede i další vynikající cyklista s bohatými dráhovými zkušenostmi František Sisr, aktuální mistr republiky v silničním závodě s hromadným startem. Kromě tuzemské špičky budou k vidění také závodníci z Itálie včetně obhájce prvenství z loňského roku Matteo Donegou, tradičně silnou a početnou výpravu přivezou Poláci, kterým budou konkurovat již zkušení Rakušané. Dále se můžeme těšit na dráhové cyklisty z Německa, Maďarska, Slovinska a Slovenska.

Závod je rozdělen do pěti etap, v každé etapě se jede 100 kol, což na brněnském velodromu činí vzdálenost 40 km. V úterý a ve středu dráhaři absolvují po dvou etapách, vrcholem bude poslední čtvrteční etapa na 100 + 1 kolo. V posledních ročnících bývá zvykem, že až poslední dvě bodování závěrečné etapy určí absolutního vítěze a závod je tak dramatický do posledních okamžiků.

Comments are closed.

Top