CYKLISTICKO-TURISTICKÝ ODDÍLAKTUALITY ODDÍLU

 

10. – 13.4. Velikonoce na Vysočině – Čeřínek
ZRUŠENO
Letošní Velikonoce strávíme na turistické chatě Čeřínek,  v západní části Vysočiny. Nabízí se možnost navštívit jinou část Vysočiny, která zdánlivě leží tak trochu bokem běžných cílů na kole. Přírodní park západně od Jihlavy je protkán spoustou cyklistických stezek, v oblasti kromě Velkého Pařezitého rybníka objevime hrady  Roštejn a Rokštjen aj. S ubytováním lze zajistit i stravování. Cena za noc i s polopenzí činí 380 Kč.
Doprava auty, případně přímým vlakem do Jihlavy a pak na kole (bágle odveze auto).
Přihlášky: petr.nygryn@cimex.cz, 602 188 173
(vzhledem k rezervaci ubytování je vhodné znát co nejdříve aspoň předběžný zájem)
Vedoucí akce: Petr Nygrýn, Michal Janík

 

30.4. – 3.5.2020 PO STOPÁCH SANTINIHO (část 4.)
Upozornění (12.3.):   zámek Nečtiny vzhledem k aktuální situaci v ČR zrušil až do odvolání všechny rezervace ubytování. Konání této akce, na kterou je z oddílu nahlášeno 40 lidí, je proto v tuto chvíli nejisté.
Čtvrtý, poslední díl Santiniho série povede do
západních Čech, do oblast severně a západně od Plzně, kde se nacházejí dvě velmi významné Santiniho stavby – klášter Plasy a Kladruby. Zrovna Plasy jsou naprostý unikát, celý klášter stojí na vodě, podepírá jej přes pět tisíc dřevěných pilotů ponořených ve vodě, už tři století, na zdi je vytesán Santiniho vzkaz: Bez vody se stavba zřítí.

Na kole se podíváme mimo jiné do údolí Střela a na hrad Rabštejn, Slavkovského lesa, bude domluvený i vstup do tajuplného a opuštěného kostela v Lukové, o kterém se říká, že patří mezi 10 nejstrašidelnějších kostelů na světě (pár obrázků je třeba zde: https://images.app)

Celá oblast je protkána barokními a gotickými stavbami, proto i ubytování máme stylové – na zámku Nečtiny. Ceny zde mají přijatelné, s možností polopenze, viz web: http://www.zameknectiny.cz/

Přihlášky a případné dotazy: Josef.Honz@seznam.cz

 

Připravuje se…

12. – 14.6. ZA TERMÁLNÍMI LÁZNĚMI MAĎARSKA
Letos již 42. ročník nevšední akce do termálu v Mosonomagyárováru

 


Top