obmx_100

BMX - ODDÍL BMX

Informace o Oddílu BMX

Oddíl BMX se zaměřuje zejména na práci s mladými začínajícími cyklisty, kterým disciplína BMX dá kromě rychlosti, dynamiky, cit pro vedení kola a jízdní techniky i schopnost vybudovat si tu správnou pozici ve skupině cyklistů. nejenom proto je BMX velmi oblíbené mezi mladými závodníky a nejeden profesionální závodník na horských kolech nebo silničář začal na kolech BMX.

Oddíl BMX zahájil sezonu 2017 jarní přípravou s novými členy, kteří během roku již absolvovali i nějaké závody. Koncem května jsme po několika letech pořádali závody na nové dráze v Komárově. Těchto závodů Moravské ligy se účastnili také nový jezdci a někteří se probojovali i do finále.
Následovaly další závody a bylo vidět zlepšení těchto jezdců.
Vrcholem sezony, ať pořadatelsky nebo závodně byl závod MČR konaný opět v Komárově a byla to pro nás jako pro pořadatele velká premiéra.
I přes velké horko se podařilo závod perfektně zvládnout a byl mezi jezdci i diváky hodnocen velmi pozitivně.
Výsledky našich jezdců na MČR: Robert Boček 3.místo v kat. cruiser, Radim kvaček 2.místo v kat. 30+, v kat. 6 skončil na krásném 6.místě Daniel Kříž (příchozí člen), Tom Haluza v kat. Elite neměl svůj den a skončil 9. Druhý den si to vynahradil v závodě MČR družstev, kde jako jediný v kategorii Elite sekundoval Janu Švubovi – Mistr ČR. Naše družstvo skončilo na 6.místě ze 40 družstev. Během roku jsme taky pořádaly 5 závodů pro příchozí, kterých se účastní v průměru cca 35 dětí.
Na podzim jsme se opět věnovali úpravě dráhy.