Favorit Brno U23 – Hampl čtvrtý na Českém poháru a průběžně je druhý!

Hampl čtvrtý v poháru a průběžně je druhý!
Favorit Brno má za sebou vydařený závodní víkend. Petr Hampl skončil v  neděli na Českém poháru ve Slatině čtvrtý, což ho v průběžném hodnocení seriálu posunulo na výborné druhé místo. V sobotním kritériu v Ostravě dojel Adam Sekanina pátý.
Oba závody jsme absolvovali v šestici Sekanina, Hampl, Zechmeister, Procházka, Cihlář a tým jsme doplnili o juniora Řepu.
V sobotu jsme startovali na Memoriálu Jana Veselého v Ostravě na 100 km. „S týmovým pojetím a předvedeným výkonem jsem byl maximálně spokojen. V 10. kole odjela sedmičlenná skupina, kde jsme měli Sekaninu a tento únik vydržel až do cíle. Na čele nakonec zůstalo pět lidí včetně Adama a spurtovalo se o vítězství. Adam není žádný sprinter, takže to měl těžké, ale výsledek v top 5 je dobrý,“ hodnotil šéftrenér Favoritu Brno František Trkal. Další z jeho svěřenců Petr Hampl skončil osmý. Kritérium vyhrál Tomáš Bucháček z Elkov Author.
V nedělním závodě Českého poháru Kalas Cupu na 168 km ve Slatině se barvám Favoritu opět dařilo. „Věděli jsme, že Hampl je průběžně třetí a chtěli jsme, aby tohle postavení minimálně udržel nebo ještě vylepšil. Byl to předposlední závod poháru, který se jel na klasikářském okruhu. Tým opět předvedl poctivý výkon a Petr skončil čtvrtý. Sice to není bedna, ale posunul se na druhé místo průběžného pořadí, což byl náš plán. Těší mě, že kluci v závěru sezóny ukazují formu a mám z jejich výkonů radost,“ uvedl František Trkal.
Z dalších našich svěřenců skončil Adam Sekanina 17. a Tomáš Zechmeister 18, v týmech bral Favorit třetí místo. Vítězství vybojoval Karel Hník (Pardus Tufo Prostějov) před Josefem Černým (Elkov Author).

Comments are closed.

Top