Mezinárodní závod V4 Bicycle Race čeká na potvrzení nového termínu

Pořadatelé nejvýznamnějšího jednorázového závodu u nás V4 Bicycle Race reagují na poslední prohlášení Mezinárodní cyklistické unie (UCI), v rámci kterého vydala předběžný aktualizovaný kalendář, a zažádali o nový termín konání závodu.
Původně bylo zažádáno o náhradní termín 22. srpna, nicméně po posledním prohlášení UCI pořadatelé učinili rozhodnutí přesunout závod na říjen.
„Mezinárodní cyklistická unie postupně přijímala žádosti o náhradní termíny, nicméně stále se čekalo, jak se tato dynamická situace vyvine. Nejzásadnějším rozhodnutím bylo odsunutí Tour de France a od toho se začínají vyvíjet termíny dalších závodů,“ vysvětluje Zdeněk Valenta, tajemník pořádajícího Favoritu Brno a dodává: „na základě toho, že na srpnový termín nově plošně připadly národní šampionáty, jsme zažádali o datum 11. 10. 2020. Zvyšuje to šanci, že závod nebude kolidovat s mnoha akcemi a můžeme se těšit na kvalitní obsazení, zároveň doufáme, že zdravotní riziko bude tou dobou už opravdu minimální.“
Změnu termínu tak do konečného rozhodnutí o nové podobě kalendáře ze strany UCI a následně Českého svazu cyklistiky nelze zcela vyloučit, situace však začíná být optimistická a pořadatelé tak pro toto datum začali vyřizovat všechna potřebná povolení.
„Negativních dopadů na sport je bohužel mnoho, děláme ale vše pro to, aby to byl jeden z nejkvalitnějších závodů u nás, tak jak tomu mělo být. Zároveň se bude jednat o finále závodů Visegradské 4, takže nic nepodceňujeme,“ říká Valenta.
Brněnské babí léto tak bude ve znamení vrcholové cyklistiky a Favorit Brno bude mít napilno. Na konci září bude postupně hostit mezinárodní dráhový mítink GP Favorit, následně se pojede závod tradiční Přilba Moravy a poté Mistrovství republiky v madisonu. Mezinárodní silniční závod pak bude třešničkou na dortu celého závodního období, což potvrzuje také 1. náměstek primátorky města Brna Mgr. Petr Hladík: „Město Brno a cyklistika patří historicky k sobě. Úspěchy Favoritu a Dukly jsou úžasné a já jsem moc rád, že tento závod na území města Brna proběhne. Každoročně dáváme nemalé finanční prostředky do významných sportovních akcí, jako je tato, a pokud organizátoři po letošním ročníku vyhodnotí, že je jak sportovně, tak divácky zajímavá, jsme připraveni závod podporovat i nadále.

Team FAVORIT

Comments are closed.

Top