Novoroční vyjížďka 2024

Oslavy cyklistického Nového roku si nelze představit bez tradiční Novoroční jízdy a rok 2024 nebude výjimkou.

13 km dlouhá jízda z Náměstí Svobody na přehradu, pod patronátem oddílu silniční a dráhové cyklistiky TJ Favorit Brno, začne srazem účastníků od 9:30. Samotná jízda bude zahájena v 10:00 a přes nejstarší velodrom na světě, který si v nadcházejícím roce připomene 135 let od prvních závodů, se peloton v pohodovém tempu přesune na Brněnskou přehradu k restauraci U Lva, kde bude jízda ukončena. Cíl pak bude stejně jako letos situován až u parkoviště nad restaurací U Lva na ul. Rekreační ve stoupání na Kníničky.

Upozornění: Vyjíždka se koná za plného provozu bez regulace na křižovatkách, každý účastník se účastní na vlastní nebezpečí. Je povinnen dodržovat ustanovení Zákona o provozu na pozemních komunikacích č. 361/2000 Sb. a jeho pozdějších novel a musí uposlechnout pokynů policie a pořadatelů. Pořadatel neručí za škody účastníkům vzniklé ani jimi způsobené.

Novoroční jízda 2024:

Kdy: 1. 1. 2024 v 10:00

Místo začátku: Náměstí Svobody (sraz účastníků od 9:30)

Trasa: Náměstí Svobody, ul. Zámečnická, Dominikánské náměstí, ul. Dominikánská, Šilingrovo náměstí, ul. Pekařská, Mendlovo náměstí, ul. Hlinky, ul. Křížkovského, velodrom TJ Favorit Brno, kruhový objezd před 4. bránou BVV, ul. Bauerova, ul. Žabovřeská, ul. Kníničská, ul. Obvodová, ul. Přístavní, ul. Hrázní, ul. Rekreační – parkoviště nad restaurací U Lva

V roce 2023 se na Novoroční vyjíždce sešlo takřka 250 cyklistů. © Josef Vaishar/TJ Favorit Brno (2023)

   

Comments are closed.

Top