RBB Tour po 1.etapě: Dres pro nejlepšího v U23 drží Favorit BRNO

Výborný výsledek zajel Michal ROTTER z Favoritu BRNO. Rotter obsadil 3. místo v úvodní časovce v mezinárodního etapového závodu RBB TOUR na jihu Čech a získal tak bílý trikot nejlepšího závodníka v kategorii U23. Tým Favoritu je průběžně druhý.

Michal ROTTER skončil v časovce na 8 km 4 sekundy za vítězem, kterým byl BOROŠ z ČEZ Cyklo Tábor. Na druhého PIETRULY z Dukly ztrácel 3 sekundy. Výborně se dařilo také ostatním závodníkům Favoritu BRNO, který je soutěži družstev průběžně druhý za DUKLOU Praha,  třetí pozici hájí tým z Nizozemska.

Závod se jede na tři etapy a rozdělují se v něm dresy po vzoru Tour de France. Žlutý pro vedoucího jezdce, zelený pro vedoucího závodníka bodovací (sprinterské) soutěže, bílý s červenými puntíky pro vedoucího muže vrchařské soutěže a bílý pro vedoucího jezdce do 23 let. Závod je také memoriálem tragicky zesnulého vynikajícího cyklisty Jiřího Hudínka.