Visegrad 4 Bicycle Race odložen, o náhradním termínu se jedná

Největší jednorázový mezinárodní závod v silniční cyklistice na našem území, které hostí město Brno bude odložen. Rozhodla o tom Mezinárodní cyklistická unie (UCI), když vydala prohlášení o zrušení veškerých závodů z důvodu šíření nákazy COVID-19 do konce dubna, což se této akce, která měla proběhnout 26. 4., bezprostředně týká.
Pro pořadatele je samozřejmostí toto rozhodnutí respektovat a okamžitě začali jednat o možnosti přidělení náhradního termínu závodu s atraktivní trasou Brno-Mikulov-Brno, jehož záštity se ujala primátorka města Brna JUDr. Markéta Vaňková, hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek a brig. gen. Ing. Leoš Tržil, MBA ředitel Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje.
„TJ Favorit Brno, který závod pořádá, se dohodl s organizátory závodů v ostatních zemích na dalším postupu a prostřednictvím Českého svazu cyklistiky požádal o nové datum konání a místo v kalendáři Mezinárodní cyklistické unie. Akce je totiž součástí mini série jednorázových závodů v zemích Visegradské 4, takže další postup se snažíme koordinovat společně. Pokud by se vše podařilo vyjednat podle plánu, závody by měly být přeloženy na srpen,“ říká za pořadatelský tým tajemník Favoritu Brno Zděnek Valenta.
UCI pak bezprostředně na požadavek pořadatelů zareagovala: „Rozumíme žádosti pořadatelů o nový termín v roce 2020, ovšem počet zrušených závodů je velký a odklad vyžaduje diskusi. UCI dodá další informace později.“
Pořadatelé tak nadále pracují na přípravě závodu v novém potenciálním termínu, kterým by měl s největší pravděpodobností být 22. srpen.
„Přípravy zastavovat nebudeme, naopak, posunutí termínu by nám umožnilo vychytat veškeré detaily tak, aby akce proběhla na nejvyšší možné úrovni. V srpnu se dá také očekávat příznivější počasí, což by bylo příjemné nejen pro závodníky, ale i diváky. Veřejnost budeme o vývoji událostí nadále informovat, pevně ale věříme, že fanouškům závodníky na hrad přivezeme!“ říká s optimismem Zdeněk Valenta a poukazuje na plánovaný cíl závodu na dominantě města hradu Špilberk.

Comments are closed.

Top