Viviani opanoval brněnský velodrom

Italský profesionál Elia Viviani dle očekávání vyhrál dráhové omnium Grand Prix Favorit Brno. Od druhého v pořadí Poláka Damiana Slaweka jej sice v cíli dělilo 13 bodů, ale celkový průběh závodu tak jednoznačně nevyzníval.

                Do poslední disciplíny omnia, kterou je bodovací závod jednotlivců, vstupoval Viviani na druhém místě se ztrátou deseti bodů právě na Poláka. Ještě v polovině “bodovačky” na 25 km se tito dva jezdci doslova prali o každý bod a soustavně se střídali ve vedení. Více zkušeností však v závěru potvrdil Viviani a zaslouženě zvítězil.

                Na stupních je ještě doplnil na třetím místě další Ital Davide Plebani. Nejlepším Čechem byl na sedmém místě Petr Kelemen z Dukly Praha a nejlepším jezdcem pořádající Tělovýchovné jednoty Favorit Brno byl Jan Voneš, který dokončil dvanáctý.

                V ženském závodě zvítězila Němka Franziska Brauße. Na druhém místě skončila Lea Lin Teutenberg a třetí pak duklačka Kateřina Kohoutková. V juniorech překvapil prostějovský René Smékal, který zvítězil před favorizovaným Rakušanem Timem Waflerem. Bronz bral opět duklák Matyáš Janoš.

                V průběhu závodního odpoledne o pauze mezi disciplínami došlo i ke generačnímu setkání dvou olympioniků, kdy náš olympijský vítěz ve stíhacím závodě jednotlivců z Tokia 1964 Jiří Daler popřál hodně štěstí právě vítěznému Vivianimu, olympijskému šampionu v omniu z Ria 2016.

Comments are closed.

Top