Závěr sezóny přinesl další medailová umístění

Favorit vyměnil před novou sezónou trenéry a také koncepci tréninků. Závodníci trénují více společně a plně využívají zázemí brněnského klubu. Velkými změnami prošel kádr mužů, z letošní sestavy zůstaly pouze opory Adam Křenek a Štěpán Široký, z juniorů postoupili Viktor Padělek a Adam Venc a z angažmá v ATT Investments se po roce vrátil Michal Rotter. 

Tým mužů se zúčastnil několika dráhových závodů včetně mistrovství republiky. Křenek se stal celkovým vítězem Českého poháru na dráze, na republikovém šampionátu byl druhý v omniu a třetí v bodovacím závodě jednotlivců a ve vylučovacím závodě. Společně s Padělkem, Vencem a Rotterem získal také bronzovou medaili na mistrovství republiky ve stíhacím závodě družstev. Štěpán Široký nemohl závodit na všech akcích vinou zranění, které si způsobil na podzimním soustředění, ale i přesto v Českém poháru obsadil celkové druhé místo.

„Za ty dva měsíce jsme, myslím si, získali velmi slušné výsledky. Trénujeme pětkrát týdně společně a ten progres je znát,” říká Jiří Hochmann, nový trenér mužů, bývalý dráhový reprezentant, několikanásobný mistr republiky a mistr Evropy.

V závěru sezóny byl nejúspěšnějším Adam Křenek (vpravo), jednou stříbrný a třikrát bronzový na dráhovém MČR a stal se celkovým vítězem Českého poháru na dráze. © Jan Brychta/TJ Favorit Brno (2022)

Mládež se připravuje a závodí pod vedením Jiřího Janoška. „Věnujeme se cyklistickému tréninku na silnici i na velodromu a pro zlepšení techniky šlapání jsme zintenzivnili trénink na válcích. Zázemí Favoritu Brno nám dovoluje zařazovat tréninkové hodiny v tělocvičně a posilovně,” říká Jiří Janošek, svého času trojnásobný juniorský mistr světa na dráze. 

Kolektiv závodníků Favoritu Brno v nové sestavě začal v polovině října s přípravou na sezónu 2023. „Od 25. 10. jsme se sešli v hotelu Sykovec na Třech Studních v centru Vysočiny. Náplní čtyřdenního kempu byla především horská kola a kondiční program,” dodává trenér mládeže Jiří Janošek. 

Zpestřením zimní přípravy budou těsně před koncem roku mezinárodní UCI závody na velodromu olympijského centra v Novo mesto ve Slovinsku, na které obdržel Favorit Brno oficiální pozvánku. Zúčastní se jich mužský i mládežnický tým.

Rok 2022 zakončí muži i mládež Favoritu Brno na mezinárodních UCI závodech ve Slovinsku. © Jan Brychta/TJ Favorit Brno (2022).

„Podzimní blok závodů v pražském Motole přinesl několik dobrých výsledků na stupních vítězů, ale také kvalitní trénink po stránce fyziologické, technické a taktické, což je velká výhoda dráhových závodů,” říká třetí z nového kolektivu trenérů Libor Matějka.

„Připravujeme a hledáme optimální závodní program pro novou sezónu. Podzimní příprava začala dobře a závodníci si zvykli na častější společné tréninky. Po Novém roce se budeme věnovat všeobecné objemové kondiční přípravě, která skončí běžkařským soustředěním v Krušných horách, potom se již rozběhne cyklistická příprava na první závody,” nastiňuje program v začátku roku 2023 Libor Matějka.

Pro veřejnost zpřístupnil Favorit Brno v průběhu listopadu velodrom pro večerní ježdění. Pro zájemce je každé pondělí a středu až do konce února k dispozici osvětlený velodrom, který skýtá v zimních měsících výhodu bezpečného najíždění kilometrů. Otevřeno je od 17:30 do 19:30. Více informací o této službě naleznete na webu www.favoritbrno.cz.

Až do konce února je velodrom zájemcům k dispozici pro bezpečné najíždění kilometrů. © Josef Vaishar/TJ Favorit Brno (2022)

Comments are closed.

Top