Závod Visegrad 4 Bicycle Race – GP Czech Republic odložen

Tento týden jsme požádali Mezinárodní cyklistickou unii o nový termín uspořádání závodu Visegrad 4 Bicycle Race – GP Czech repiblic: Brno – Mikulov – Brno, kterou jsme měli pořádat v neděli 26. dubna.

Závod je součástí seriálu Visegrad 4, další tři závody jsou pořádány na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku. Kvůli nákaze COVID-19 a následným opatřením namířeným proti šíření viru není možné pořádat žádné závody a jiné sportovní akce. Proto nebude ani Brno – Mikulov – Brno. Ale doufáme, že se závod podaří uspořádat 22. srpna.

Dohodli jsme se s pořadateli v ostatních zemích Visegrádské čtyřky a prostřednictvím Českého svaz cyklistiky požádali o nové datum konání a místo v kalendáři Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Pokud by vše vyšlo, jely by se závody V4 v těchto termínech: čtvrtek 20. 8. GP Slovakia, pátek 21. 8. GP Hungary, sobota 22. 8. GP Czechia a neděle 13. 9. GP Poland.

UCI na náš požadavek zareagovala okamžitě. Ale nedokáže zaručit místo v mezinárodním kalendáři. “Rozumíme žádosti pořadatelů o nový termín v roce 2020 (22. 8. 2020), ovšem počet zrušených závodů je velký a odklad vyžaduje diskusi a všechny akce pravděpodobně přesunuty nebudou. UCI později dodá další informace,” píše se v odpovědi na žádost o nový termín.

Nadále pracujeme na přípravě závodu v novém potenciálním termínu.

Comments are closed.

Top