ZMN 2020 Jevíčko – Program na 5.9.2020

Za účasti závodníků z 15 zemí Evropy odstartoval 4.9.2020 dvěma etapami v Jevíčku 44. ročník Závodu Míru Nejmladších. Komplexní informace o závodu naleznete ZDE.

V průběhu pátku byly na programu dvě etapy. Prolog na 1,6km a horská 82,5km etapa. A ten kdo přišel fandit už v pátek, těžko mohl být zklamán. Závodníkům Favoritu BRNO se první den třídenního etapového závodu nadmíru vyvedl . Telecký je celkově druhý a Vysočan s Padělkem se pohybují v popředí startovního pole. Průběžné pořadí je možné prohlédnout ZDE

Pokud byste měli v úmyslu zavítat do Jevíčka a jeho okolí a druhý závodní den podpořit výkony závodníků Favoritu a sportovního centra mládeže SCM2020, opět vám doporučujeme na sobotní den několik zajímavých míst odkud budete moci sledovat výkony svých ratolestí a jejich kamarádů. Počasí má být téměř dokonalé a Jevíčko je cca 45 minut cesty z Brna.

3 ETAPA Triangl: Start je v 9.40 ve Velkých Opatovicích a závodníci pojednou do 5 km vzdáleného Jevíčka, kde budou kroužit na okruhu a následně se vrátí do cíle v Opatovicích. Nejlepší místo pro sledování tohoto závodu je v dolní části okruhu při příjezdu od Opatovic do Jevíčka. Auto lze nechat na náměstí nebo přímo před prodejnou několik desítek metrů od křižovatky, kde budou závodníci projíždět. samozřejmě lze také počkat v prostoru startu a cíle. Závod je krátký – 21km, ale zato nesmírně rychlý a technický a díky opakovaným průjezdům skýtá zajímavou podívanou.

4 ETAPA “Královská“: 4. Etapa startuje v 16 hod z Usobrna s cílem v Jevíčku. Z Usobrna se závodníci vydají směrem na Nové sady. Doporučujeme zajet se podívat buďto do:

Usobrna, kde závodníci odstartují a budou zde projíždět celkem 3x, včetně jedné rychlostní prémie. Jako v každém startovním městě je i v Usobrnu možnost bohatého občerstvení v prostoru startu a průjezdu závodníků.

nebo

Šubířova, kde závodníci projedou 2x a je zde vrchařská prémie. Z Šubířova po druhém průjezdu závodníků by mělo být možné stihnout ještě dojezd v Jevíčku.

Pokud vám okolnosti neumožní návštěvu krásného okolí Jevíčka a zažít neopakovatelnou atmosféru některé z etap ZMN, všechny etapy můžete sledovat na LIVE! streamu na www.roadcycling.cz.

Team FAVORIT.

ETAPA 3 – TRIANGL

ETAPA 4 – KRÁLOVSKÁ ETAPA

Comments are closed.

Top