CYKLISTICKO-TURISTICKÝ ODDÍLAKTUALITY ODDÍLU

21.1. (út) Degustace vína

Náš oddílový sommeliér Josef Skládanka (alias Chozé) připravuje po roce další skvělý vinařský zážitek.
Letošním tématem bude Rulandské modré a jeho poznání ve všech jeho podobách. Nebo-li, ochutnává se jen tato značka, zato od různých vinařů a různé ročníky. Vše doprovázené poutavým komentářem, které i laika vtáhne do krásného světa rozličných chutí, barev a vůní…

Místo: Polní 92, zasedací místnost firmy OLTIS (adresu mnozí znáte, bývá odtud odjezd auty na víkendové akce)
Čas: 18 hod. Vlastní degustace potrvá cca dvě hodiny.
Cena: velmi závisí na počtu lidí, počítejte tak 350 Kč na osobu
Přihlášky: Josef.Honz@seznam.cz, 732 739 468.
Prosím o předchozí potvrzení účasti

 

Připravuje se

30.4. – 3.5.2020 PO STOPÁCH SANTINIHO (část 4.)
Čtvrtý, poslední díl Santiniho série se pojede sice až na jaře, vzhledem k rozsahu akce je ale nutné jej řešit, aspoň rámcově, už nyní.

Navštívíme západní Čechy, oblast severně a západně od Plzně, kde se nacházejí dvě velmi významné Santiniho stavby – klášter Plasy a Kladruby. Zrovna Plasy jsou naprostý unikát, celý klášter stojí na vodě, podepírá jej přes pět tisíc dřevěných pilotů ponořených ve vodě, už tři století, na zdi je vytesán Santiniho vzkaz: Bez vody se stavba zřítí.

Na kole se podíváme mimo jiné do údolí Střela a na hrad Rabštejn, Slavkovského lesa, bude domluvený i vstup do tajuplného a opuštěného kostela v Lukové, o kterém se říká, že patří mezi 10 nejstrašidelnějších kostelů na světě (pár obrázků je třeba zde: https://images.app)

Celá oblast je protkána barokními a gotickými stavbami, proto i ubytování máme stylové – na zámku Nečtiny. Ceny zde mají přijatelné, s možností polopenze, viz web: http://www.zameknectiny.cz/
A právě ubytování je hlavní důvod, proč je potřeba už nyní předběžně zjistit zájem, domluvená rezervace se zatím dá navýšit. 

Další detaily (záloha, doprava atd.) se budou řešit během zimy.
Přihlášky a případné dotazy: Josef.Honz@seznam.cz


Top