CYKLISTICKO-TURISTICKÝ ODDÍLAKTUALITY ODDÍLU

10.11. (ne) Podzimní pohodovka s opékáním vlastních špekáčků
Sezónu jsme sice úspěšně uzavřeli, ale jezdíme dál.

Sraz: v 9:50 hod. na vlakovém nádraží Brno-Královo Pole
Odjezd 10:07 vlakem Os 4908 do Tišnova.
Trasa: Tišnov, Dolní Loučky, Deblín, Veverská Bítýška, Brno. Vhodné pro krosová a horská kola.
Vede: Luboš Koudelka, 604 344 579

 

Připravuje se na  rok 2020

30.4. – 3.5.2020 PO STOPÁCH SANTINIHO (část 4.)
Čtvrtý, poslední díl Santiniho série se pojede sice až na jaře, vzhledem k rozsahu akce je ale nutné jej řešit, aspoň rámcově, už nyní.

Navštívíme západní Čechy, oblast severně a západně od Plzně, kde se nacházejí dvě velmi významné Santiniho stavby – klášter Plasy a Kladruby. Zrovna Plasy jsou naprostý unikát, celý klášter stojí na vodě, podepírá jej přes pět tisíc dřevěných pilotů ponořených ve vodě, už tři století, na zdi je vytesán Santiniho vzkaz: Bez vody se stavba zřítí.

Na kole se podíváme mimo jiné do údolí Střela a na hrad Rabštejn, Slavkovského lesa, bude domluvený i vstup do tajuplného a opuštěného kostela v Lukové, o kterém se říká, že patří mezi 10 nejstrašidelnějších kostelů na světě (pár obrázků je třeba zde: https://images.app)

Celá oblast je protkána barokními a gotickými stavbami, proto i ubytování máme stylové – na zámku Nečtiny. Ceny zde mají přijatelné, s možností polopenze, viz web: http://www.zameknectiny.cz/
A právě ubytování je hlavní důvod, proč je potřeba už nyní předběžně zjistit zájem, domluvená rezervace se zatím dá navýšit. 

Další detaily (záloha, doprava atd.) se budou řešit během zimy.
Přihlášky a případné dotazy: Josef.Honz@seznam.cz


Top