orc_100_1

ORC - ODDÍL RYCHLOSTNÍ CYKLISTIKYInformace o Oddílu rychlostní cyklistiky

Oddíl rychlostní cyklistiky je primárně zaměřen na dráhovou a silniční cyklistiku. Pod oddílem rychlostní cyklistiky jsou zahrnuty všechny kategorie závodníků od přípravky až po U23.

Oddíl má nastavenou koncepci práce napříč věkovými kategoriemi, tak aby příprava byla prováděna systematicky od začínajících závodníků až po přechod do U23 a samozřejmě následné působení v U23.

S přibývajícím věkem v kategorii mladších a zejména starších žáků je trénink čím dál více orientován na silnici a dráhové disciplíny. Od starších žáků se očekává účast na mistrovství republiky na dráze i na silnici a dalších významných závodech jako je český pohár nebo třídenní mezinárodní etapový Závod míru žáků každoročně pořádaný v Lanškrouně.

V kategorii kadetů a zejména juniorů se předpokládá silná orientace na výkon a výsledky. Favorit Brno je schopný talentovaným závodníkům poskytnout špičkové zázemí, které umožňuje přípravu jak na silnici, tak i dráze. Kadeti i junioři se běžně účastní mezinárodních závodů v rámci Evropy, pravidelně jsou nejlepší z nich zařazováni do reprezentačních výběrů ČR na silnici nebo dráze. Významnou skutečností dávající perspektivu do budoucna je úzké provázání tréninkových a vybraných závodnických aktivit s výběrovým družstvem U23, která má nadějné juniory lépe připravit na přechod do kategorie mužů.

Silniční družstvo U23 vedené dlouhodobě Františkem Trkalem tvoří závodníci kategorie U23 s bohatým závodním programem v ČR i zahraničí. Závodníci U23 se prioritně soustředí na silniční závody, ale pravidelně a úspěšně se zúčastňují i dráhových závodů. Jedním z cílů družstva U23 je příprava perspektivních talentovaných závodníků kategorie U23 na profesionální cyklistiku. To, že se tento cíl daří naplňovat svědčí fakt, že tímto družstvem prošli dnes úspěšní profesionálové Hirt, Turek nebo Schlegel.

 

SPONZOŘI

Top