ORC - oddíl silniční a dráhové cyklistiky


Oddíl rychlostní cyklistiky je primárně zaměřen na dráhovou a silniční cyklistiku a výchovu cyklistů od nejmenších žákovských kategorií až po dospělé.

Oddíl má nastavenou koncepci práce napříč věkovými kategoriemi, tak aby příprava byla prováděna systematicky od začínajících závodníků až po přechod do týmu U23. O správné metodické a tréninkové vedení se stará trojice trenérů:

          Jiří Janošek, trojnásobný mistr světa na dráze v juniorské kategorii a juniorský evropský sportovec roku 2015 má na starosti zejména dráhovou průpravu všech mládežnických kategorií.

          Jiří Hochmann, odchovanec Favoritu Brno, mistr Evropy a stříbrný z mistrovství světa na dráze v bodovacím závodě dvojic, vítěz mnoha jednorázových i etapových závodů u nás i ve světě, předává své zkušenosti zejména závodníkům kategorie U23, ale dohlíží i na ostatní kategorie.

S přibývajícím věkem v kategorii mladších a zejména starších žáků je trénink více zaměřen na silniční a dráhové disciplíny. Od starších žáků se očekává účast na mistrovství republiky na dráze i na silnici a dalších významných závodech.

V kadetské a juniorské kategorii se již více orientujeme na výkon a výsledky. Favorit Brno je schopný talentovaným závodníkům poskytnout špičkové zázemí včetně ubytování. Kadeti i junioři se běžně účastní mezinárodních závodů v rámci Evropy, pravidelně jsou nejlepší z nich zařazováni do reprezentačních výběrů ČR na silnici nebo dráze. Významnou skutečností dávající perspektivu do budoucna je úzké provázání tréninkových a vybraných závodnických aktivit s družstvem U23.

Elitní tým vedený Jiřím Hochmannem se skládá většinou ze závodníků kategorie U23 s bohatým závodním programem v ČR i zahraničí. Jádro tohoto družstva je tvořeno vlastními odchovanci se zaměřením na dráhové závody, které jsou vhodně doplněny silničními jednorázovými i etapovými závody. Jedním z cílů družstva U23 je příprava perspektivních talentovaných závodníků kategorie U23 na profesionální cyklistiku.

Sponzoři

Top