Vítejte na stránkách věnovaných novému závodu Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice v Náměšti nad Oslavou, jehož součástí je také hobby závod na silničních a gravel kolech.

Výsledky: Náměšť nad Oslavou 2023

Důležitá aktualizace

Změna zahájení prezentace a výdeje startovních čísel pro kategorii HOBBY:

  • oproti propozicím bude výdej čísel a čipů zahájen v 7:45

Parkování

  • z důvodu vydatných dešťů posledních dní nebude možné zaparkovat na travnaté ploše pod supermarketem Penny (viz plánek)
  • pro parkování využijte ostatních parkovacích ploch, mimo vyznačená místa je možné použít i běžná parkovací stání
  • týmy ČP mládeže můžou využít parkování na ul. Žerotínova v areálu u řeky Oslavy; nájezd na tyto parkovací plochy bude možné z Masarykova náměstí, kde bude vjezd na trasu po dobu závodů řídit pořadatelská služba

WC

  • mobilní WC a pisoár bude umístěn za podiem na konci Masarykova náměstí při začátku ul. Žerotínova
  • dále je možné využít veřejných WC, které jsou umístěny v průchodu Staré radnice (Masarykovo náměstí 100 – budova s lešením před kašnou)

Riziková místa

  • z důvodu zúžení vozovky do jednoho jízdního pruhu bude průjezdní šířka cca 80 m dlouhého úseku na ul. U Pivovaru v Náměšti nad Oslavou (úsek po komunikaci II. třídy č. 399 směr Velká Bíteš) přibližně 3,5 m, bezprostředně na tuto část trasy navazuje nájezd na historický kamenný most, kde dojde ke změně povrchu z asfaltu na dlažební kostky a průjezdní šířka bude 4 m

Finanční ceny

  • finanční ceny obdrží včetně žen, juniorů a juniorek, které jsou uvedeny v propozicích, také všechny ostatní mládežnické kategorie (viz tabulka)

O lokalitě

Město Náměšť nad Oslavou se nachází v okrese Třebíč v kraji Vysočina a žije v něm necelých 5 tisíc obyvatel. Historické jádro, jež je městskou památkovou lokalitou, je ideální pro start a cíl cyklistického závodu – prostorné náměstí zakončené prudkým atraktivním stoupáním po kostkách. Okolí města skýtá vhodné podmínky pro silniční cyklistiku jak z pohledu infrastruktury, tak i profilu. Z důvodu zachování dopravní obsluhy a zajištění bezpečnosti je závod plánován po silnicích II. a III. tříd a místních komunikacích. 

O závodu

Český pohár mládeže a žen v silniční cyklistice Brilon Cup 2023 je nejvyšší úrovní seriálu závodů v Česku pod patronací Českého svazu cyklistiky. Hlavní program je doplněn o závody hobby cyklistů, nejmenších dětí na odrážedlech až po aktivní mládež, která s kolem teprve začíná.

Závod v Náměšti nad Oslavou, který finančně podpořil kraj Vysočina, je jediným závodem této kategorie a tohoto významu v tomto kraji v roce 2023.

Program

Čas startu Kategorie Počet okruhů Počet kilometrů Délka závodu
9:00 hobby více info v sekci hobby 1:45
11:00 žáci mladší + žákyně 2 20 km 0:45
11:45 žáci starší + kadetky 4 40 km 1:15
13:00 kadeti + juniorky 6 60 km 1:45
14:45 junioři + ženy 10 100 km 2:45

Propozice

Náměšť nad Oslavou_propozice_final + parkování

Top