Přilba Moravy má opět českého vítěze

Po třech letech, kdy tomuto tradičnímu bodovacímu závodu na 50 km vládli zahraniční závodníci, se do historie Přilby Moravy dnešním vítězstvím zapsal opět český závodník a tím byl Nicolas Pietrula z Dukly Praha.

                Pietrulův úspěch se ale nerodil jednoduše. Od úvodních kol se do úniku vydal další jezdec pražské Dukly Petr Kelemen, který poctivě sbíral body a držel se na průběžně vedoucí pozici.  V průběhu první poloviny závodu se několika jezdcům podařilo získat okruh náskoku a tím se dostat do vedení. Mezi nimi byl i Pitrula. Kelemen však zůstal v hlavním poli a ačkoliv měl na svém kontě největší bodový zisk, do čela se vyšvihl jeho týmový kolega.

                V dalším průběhu rychlého závodu se podařilo opět několika dráhařům získat kolo náskoku a některým dokonce opakovaně. Ve vedení  tak byli dva jezdci, kterým se podařilo získat celkem 4 kola náskoku. Jedním byl právě Pietrula a tím druhým polský dráhař Daniel Staniszewski a zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto.

                Velké drama však 10 okruhů před koncem přichystal Petr Kelemen, který závodí v elitní kategorii teprve prvním rokem. Dostal se do úniku a na hlavní pole postupně získal náskok až polovinu brněnského oválu. V té době na vedoucí duo ztrácel kolo, na body však suverénně vedl, takže pokud by se mu podařilo dojet hlavní pole o kolo, dostal by se na vedoucí místo. Diváci jej hnali kupředu, jeho snaha však vyšla naprázdno a před posledním bodováním již bylo o výsledku závodu rozhodnuto.

                Na prvním místě tedy dojel Nicolas Pietrula (Dukla Praha) se ziskem 106 bodů a 4 okruhů náskoku, druhý skončil polský jezdec Daniel Staniszewski se ziskem 63 body a 4 okruhů náskoku a třetím byl Petr Kelemen (Dukla Praha) se 133 body a 3 okruhy náskoku.

Comments are closed.

Top