Široký vyhrál 1. závod Carla Kriterijní ligy

Junior Štěpán Široký vyhrál 1. závod série Carla Kriterijní ligy v Táboře a potvrdil tak svoji pozici lídra Favoritu pro tento typ závodů. Zároveň se v závodě ukázala schopnost výborné týmové práce ostatních závodníků Favoritu.

Závod juniorů rozhodl až závěrečný dvounásobně bodovaný spurt, kdy se rozhodovalo mezi do té doby vedoucím Fialou (ČEZ Cyklo Team Tábor), a Štěpánem Širokým z Favoritu. Závodníci Favoritu BRNO předváděli celý závod výborný týmový výkon, který vyvrcholil v několika posledních okruzích, kdy se na čele startovního pole seřadili Čepek, Jelínek, Telecký a ve vysokém tempu dovezli Širokého až k 10 bodům v posledním bodování a hlavně celkovému vítezství! “Rozhodl samotný závěr, který jsme jeli týmově super. Celkově to bylo v pohodě a výsledek tomu odpovídá, ale byl to hodně těžký závod. Věřil jsem si na podium, ale na vítězství moc ne. Počítal jsem, že největším soupeřem bude Fiala a to se potvrdilo,” řekl Štěpán Široký.  

Zítra závodníky čeká náročný kopcovitý závod ŠKODA CUP a TECHNISERV CUP Českého poháru na silnici. O působení dalších závodníků Favoritu o tomto víkendu budeme podrobně informovat v dalších aktualitách.

Team FAVORIT

 

 

Comments are closed.

Top