TELECKÝ má double z ČP MLÁDEŽE a dalších 5 z šesti pódií pro kadety SCM2020 Favorit

Vynikající výsledek se povedl Kadetům SCM2020 při Favoritu BRNO na víkendovém 14 . a 15. závodě TECHNISERV Cup Českém Poháru Mládeže v Břízkách a Hodkovicích nedaleko Jablonce.
V náročném sobotním kritériu zvítězil Štěpán TELECKÝ (SCM2020 Favorit), 2. byl Štěpán ŠIROKÝ (SCM2020 Favorit), třetí místo obhájil zástupce Dukly Kadlec. Na nedělním silničním poháru po krátkém úniku 3 kilometry před cílem zvítězil opět Štěpán TELECKÝ, druhý byl Marek JELÍNEK (SCM2020), třetí byl Štěpán ŠIROKÝ (SCM2020 Favorit). V rámci letošního TECHNISERV Cup ČP Mládeže se jednalo vůbec o první double, tj. kdy se jednomu závodníkovi podařilo zvítězit v sobotním kritériu i nedělním silničním závodě jednotlivců, v této vyrovnané a výborně obsazené kategorii kadetů. (V hodnocení ČP mládeže je více jak 100 kadetů)
Spokojeni byli i trenéři Favoritu “Před 14 dny Jelínek, Telecký a Široký vynechali ČP v Ostravě a jeli sbírat zkušenosti v barvách reprezentace ČR na jeden z největších etapových závodů kadetů, Jugendtour v Rakousku. Získané zkušenosti i způsob závodění v zahraničí tyto závodníky SCM2020 Favoritu posunul výše jak po taktické tak i výkonnostní stránce a absenci z posledního ČP v Ostravě si bohatě vynahradili. Dle mých výpočtů by TELECKÝ měl vést průběžně Český Pohár a Jelínek by měl být třetí” Řekl Lukáš Petr, trenér SCM 2020 při Favoritu.

“Je to výborná vizitka systematické práce v posledních letech rámci plánování závodního a tréninkového programu celého SCM 2020 při Favoritu BRNO. Určitě bychom chtěli v příštích letech zvýšit úroveň kooperace na kvalitním závodním programu a přípravě i s dalšími kluby mající mladé talentované závodníky. Zejména by se tak mělo dít v oblasti juniorů a kadetů”, dodal František Trkal.
Dařilo se i žákům Favoritu pod vedením Vladimíra Lazara, kteří se také vrací domů s pěknými umístěními v první desítce, konkrétně Opluštila a Smitha i mladé talentové Alice Mikuláškové.

Team FAVORIT
Comments are closed.

Top