SCM2020 FAVORIT získalo 4 medaile na 1.ČP v MOTOLE

Závodníci SCM2020 při Favoritu BRNO zahájili novou sezónu na dráhovém ČP ziskem hned 4 medailí (3xFavorit, 1xSportcomplex).
V Juniorech vybojoval 3. místo nová posila Favoritu, Josef ČEKAL, když i prvoročák Štěpán ŠIROKÝ dlouho usiloval o pódiové umístění a nakonec skončil na výborném 4. místě se stejným počtem omniových bodů jako ČEKAL a pouze o jeden jediný omniový bod za druhým místem.
V žácích získal jednu ze svým prvních medailí Kristián VAVRO, když se umístil po velkém boji se štěstím na 3. místě a 4. v pořadí předstihl o pouze o jeden omniový bod (a až Kristián na stupně vítězů bude stoupat v dresu Favorit, radost všech Favoriťáků a sponzorů bude o to větší). Třetí místo obsadila v žákyních také mladá talentovaná závodnice Favoritu BRNO Alice MIKULÁŠKOVÁ. Naopak, zkušená Anna JABORNÍKOVÁ (SCM2020-Sporcomplex) nedala soupeřkám jakoukoliv šanci a připsala si v prvním závodě první vítezství. V nejvíce obsazené kategorii, kadetech, kde bylo na startu 40 závodníků skončil v nejlépe Štěpán TELECKÝ, který dlouho bojoval o umístění v první pětce, ale poslední disciplína mu tyto šance vzala a skončil nakonec celkově devátý. Kompletní výsledky si můžete prohlédnout v příloze Excel této aktuality.
“Jsme na začátku sezóny a výsledky jsou určitě pozitivní, zejména s ohledem na fakt, že pro mnoho závodníků ze jednalo o první kontakt s dřevěnou dráhou v letošním roce. Čekám v dalších závodních víkendech určitě významný nárůst výkonnosti u jednotlivých závodníků, který by měl gradovat na prosincovém MČR v dráhových disciplínách.” , řekl František TRKAL, hlavní trenér Favoritu BRNO. Zda se jeho očekávání naplní se dozvíme na Mistrovství Planety, které se koná 16.11.2019 od 11. hod v Praze MOTOL a bude přenášeno jako vůbec jeden prvních dráhových závodů LIVE! na Internetu. Závod Mistrovství Planety 2019 můžete sledovat na www.ROADCYCLING.cz.